Akik (Agat) Taşı

Akik (Agat) taşı önemli bir koruyucu taştır. Akik her zaman antik çağda birçok sanat eserinin yapıldığı çok aranan bir mücevher ve şifa taşı olmuştur. İsmi Sicilya’daki Achates Nehri’ne kadar uzanıyor. Orada, Yunanlılar tarafından yazılı olarak Mesih’ten çok önce bahsedilmişti.

Eski (Agat) taşı Roma’da zengin vatandaşlar akik dilimlerinin onlara güç ve zenginlik verdiğini düşünmüşlerdir. Orta Çağ’da bu değerli taşın taşıyıcısını görünmez kılabileceğine, hatta gök gürültüsünü ve şimşek çakmasının uzaklaştırılacağına inanılıyordu. Aşığın koruyucu bir taş olarak gösterdiği büyük önemi günümüze kadar tutmuştur ve bu nedenle bugün hala çok sevilen bir taştır.

Akik (Agat) taşı Negatif enerjileri uzak tutar ve değiştirir.

Akik (Agat) taşı kendini kabullenmeyi destekler ve böylece benlik saygısını güçlendirir. Bu kendi kendini analiz etme kapasitesini artırır ve kişinin kendi refahını bozan sorunlara dikkat çeken gizli durumlar için bilişi güçlendirir.

Akik (Agat) taşı konsantrasyonları teşvik ederek, bilişi arttırarak ve analitik becerileri pratik çözümlere yönlendirerek zihinsel işlevleri geliştirir.

Akik (Agat) taşı (birçok farklı renkte gelir) :Koruma, güç, cesaret ve uyum. Şifa ve sakinleştirici, yin / yang enerjisini dengeler. Yaratıcılık ve zekayı geliştirir. Zararlı ruhlara karşı korur. Agatlar herhangi bir çakradan blokajları kaldırabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir